Fashion for passion

Diety

koktejly na hubnutí fungují vúbec??

Co úžasný nápoj vlastně obsahuje?

V drtivé většině je základem každého koktejlu odtučněné mléko, bílkovina nejrůznějšího původu (mléčná, vaječná či sójová), vláknina, umělá sladidla, směs vitaminů a minerálů, popřípadě dalších cenných látek. To že jsou opravdu cenné, poznáte většinou i na ceně výrobku. Nejlevnější koktejly pak obsahují pouze odtučněné mléko, hůře stravitelné bílkoviny (kasein), vlákninu a základní vitamíny. Výrobci kvalitnějších výrobků si dávají záležet jak na jakosti přidaných proteinů, tak na obsahu dalších zdraví prospěšných látek - např. enzymů, fytoestrogenů apod. Při výběru tedy pečlivě studujte etikety a také sledujte obsah bílkovin, čím více tím lépe! Po přípravcích s vysokým obsahem sacharidů a malým podílem bílkovin se totiž velmi záhy dostavuje pocit hladu

 

A jak s koktejlem trvale a zdravě zhubnout?

Koktejlem nahraďte maximálně jedno denní jídlo, přičemž zbývající pokrmy by se měly řídit zásadami zdravé výživy. Hýbejte se a nezapomínejte na tekutiny! Koktejlové redukční nápoje vám s úhradou tekutin pomohou. Zařazením koktejlu místo jednoho jídla jednoznačně snížíte příjem tuků, a zvýšíte konzumaci vlákniny. Také na vašem denním nutričním účtu přibudou nějaké ty potřebné vitaminy.

 

Nasypat, zalít vodou a za minutu uvařeno!

Nezanedbatelným bodem pro občasné užití této tekuté stravy je její blesková příprava. V případě, že díky nedostatku času nesnídáte, což pak většinou doháníte ve večerních či dokonce nočních hodinách, může být takový nápoj vhodným řešením rychlé ranní snídaně. Ale pozor, při přípravě raději vynechejte mléko a džusy. Nejenže vám navýší kalorickou hodnotu, ale mléčný základ v kombinaci s ovocným džusem z vás může udělat časovanou bombu.

 

 

Úskalí »koktejlové« redukce hmotnosti

Hlavním problémem v redukčním programu založeném na popíjení nízkotučných zázračných drinků je, že nevede štíhlosti chtivého pijana ke změně životního stylu, bez které je trvalý úbytek hmotnosti takřka nemožný. Dalším sporným bodem je složení většiny výrobků, jejichž hlavní složkou bývá sušené mléko, jehož nadměrná konzumace je některými odborníky považována za jednu z příčin některých civilizačních chorob. Mléko též působí mnohým dospělým jedincům zažívací potíže. Dosti rizikové je nahrazení více než jednoho jídla, neboť v koktejlech naprosto chybí velmi potřebné omega-3 masné kyseliny a mnoho dalších látek, které na vodou ředitelný prášek prostě nezpracujete.

 

xdsfvdvfvb

Žádné komentáře